Basketbalový kemp v Turecku – Çanakkale 2019

Basketbalový kemp v Turecku – Çanakkale 2019

Kategorie: Články | 2019 | Ostatní

V termínu 16. 8. – 25. 8. se naše hráčky a hráči v doprovodu rodičů zúčastnili basketbalového kempu v Turecku. V celkovém počtu se jednalo o skupinu 90 osob. Zejména z organizačního hlediska šlo o obrovskou akci, která neměla v našem klubu obdoby.

Účelem akce bylo využít naší spolupráce a kontaktů s tureckou federací a tamními trenéry a poskytnout našim svěřencům možnost poznat, jak se dělá basketbal v Turecku, konkrétně v městě Çanakkale a jeho okolí. Šlo o to seznámit se s jiným přístupem, jinou mentalitou, jinými metodami, a hlavně bavit se basketbalem.

Program kempu byl nabitý a hlavně prošpikovanými různými aktivitami. Hráči a hráčky se zúčastnily dvou turnajů, jednak v klasickém basketbalu a pak ve streetballu (hra 3 na 3). Dále sehrály několik přátelských utkání, v případě děvčat šlo dokonce o mistryně Turecka v kategorii U11. Absolvovaly nespočet tréninků včetně tréninků společných s tureckými hráči a vedenými tureckými trenéry. Proběhla také výuka angličtiny a základů windsurfingu. Na deset dnů pobytu, toho bylo až až.

Myslíme si, že jsme Mohelnici, Olomoucký kraj, potažmo Českou republiku reprezentovali důstojně. Děvčata kategorie U11 svůj turnaj vyhrála. Dvě hráčky byly dokonce individuálně oceněny jako all star týmu a MVP turnaje. Chlapci kategorie U13 se ve velké konkurenci umístili na druhém místě, a i z jejich řad byl jeden hráč zvolen do týmu hvězd. Ve streetballovém turnaji, který má v Çanakkale obrovskou tradici, neskutečnou atmosféru a letos se konal již po pětadvacáté, naše týmy zanechaly také výraznou stopu. Dívčí a chlapeckou kategorii vyhrály týmy z Mohelnice. V případě chlapců se jednalo dokonce o česko-turecký tým. Dokonce se nám podařilo ovládnout i jednu individuální dovednostní soutěž. Soutěž dvojtaktů na čas, která již nebyla věkově kategorizována, a o to větší úspěch to byl, vyhrál účastník z našeho týmu.

Úspěchů a zážitků bylo tedy mnoho. Celý kemp se konal ve velice přátelském duchu. Pro trenéry byl v mnoha ohledech inspirativní a poučný. Něčemu jsme se přiučili a něco jsme zase my předali dál. Doufáme, že se nám podaří započaté přátelství a spolupráci udržet i do budoucna, a že tato naše společná akce nebyla poslední.

https://photos.app.goo.gl/Tiwcab7pn2JndmrP6