Basketbalový víkend U10

Basketbalový víkend U10

Kategorie: Články | 2019 | U10

Basketbalová přípravka má za sebou náročný víkend plný basketbalu. V sobotu 16. listopadu jsme se zúčastnili turnaje ČBF v Šumperku a v neděli 17. listopadu turnaje v Prostějově. Oba dva dny byly parádní a děti si oba turnaje moc užily.

Sobotního turnaje se zúčastnila družstva z Mohelnice, Šumperku, Olomouce a České Třebové. Přesto, že jsme vyrazili v téměř kompletní sestavě, všichni tři soupeři byli nad naše síly a své zápasy jsme prohráli. Zápasy hodnotím pozitivně, myslím, že všichni hráli na hranici svých možností, vraceli se do obrany a snažili se rychle zpět do útoku. Viděli jsme i pár pěkných přihrávek, po kterých padly nějaké ty koše. Jen škoda, že jich nebylo více. Své první koše v zápase si vstřelili Mikuláš Omasta a Dominik Kutlák, pro které to snad bude velkou motivací u basketbalu zůstat. Chválím všechny, co hráli, za předvedené výkony.

Body: Kučová 4, Nejedlá 4, Kárová 3, Kučerová 2, Kutlák 2, Nejezchlebová 2, Omasta 2, Fuchs, Hamplová, Kuča, Langrová, Skřebský, Ševčíková.

V neděli jsme vyrazili na turnaj prostějovské mikroligy a vzali jsme sebou převážně začátečníky. Turnaje se zúčastnila družstva z Mohelnice, Podolí u Brna a dvě družstva z Prostějova. Se všemi třemi družstvy jsme hráli vyrovnané zápasy, padaly koše na obou stranách. Naši nejmladší dobře bránili, zkoušeli si nahrávat a většina plnila pokyny trenérů na 100%. Své první zápasové koše si připsaly Eliška Hamplová a Nina Langrová a svých prvních turnajů se zúčastnili Standa Grohar a Matyáš Vaněk. Velmi cenný byl turnaj i pro Adélku Károvou, která jakožto nejmladší z Mohelnice dala nejvíce našich košů a získala velkou řadu zkušeností, kterou jistě zúročí v příštích našich zápasech.

Hráli: Grohar, Hamplová, Kárová, Kutlák, Langrová, Nejedlá, Omasta, Skřebský, Ševčíková, Vaněk.

Děkuji všem dětem za super víkend a taky rodičům za obětavost.