Čekání holek U15 na první výhru se prodlužuje

Čekání holek U15 na první výhru se prodlužuje

Kategorie: Články | 2022 | U15

O víkendu 5 a 6 listopadu sehrály dívky U15 dvě utkání žákovské ligy s prvním a druhým celkem naší skupiny D. Oba dva zápasy jsme dle očekávání prohráli vysokým rozdílem. Nedostatků a nepřesností bylo opět více, než bylo potřeba nebo více než nás soupeř donutil. Naproti tomu v každém zápase se už i vyskytly světlé momenty hry, kterou bychom se chtěli prezentovat dlouhodoběji.

V sobotu se Žabinami Brno to byl především posun míče a rotace hráček. Přestali jsme konečně hrát v jednom rohu hřiště a půjčíme si všichni míč. Kapitánka Maruška Kučerová hrající na postu rozehrávačky nám v pár minutách třetí čtvrtiny dala vzpomenout na Mařku z minulé sezóny, kdy svým zlepšeným výkonem o 50 %, povyrostl celý tým o 100 %. Najednou jsme měli dobrý pohyb, perfektní uvolnění a dostali jsme se do zakončení. Bohužel proti urostlejšímu a v průměru staršímu týmu Brňanek nestačí hrát perfektně dvě minuty. Je potřeba makat celý zápas.

BK Mohelnice – Žabiny Brno 24:154 (4:46; 12:79; 21:113)

Body v zápase: Kučerová Marie 12, Rudolfová Taťána 8, Gürbüz Helena 2, Macháčková Barbora 2, Šafářová Anna, Jořenková Eliška, Nosková Amálie, Veselá Karolína a Stárková Martina bez bodu.

Šestky celkem (4/10; 40 %): Gürbüz 0/4, Rudolfová 4/6.

Trojky: Kučerová 2.

V neděli proti Prostějovu to už nebyla taková mela. Od začátku utkání jsme sice tahali za kratší konec provazu, přesto kdybychom se soustavně nesráželi spoustou nevynucených chyb, mohl být výsledek o něco příznivější. Opět jsme oproti minulým zápasům výrazně zlepšili pohyb hráček bez míče, teď k tomu ještě dopilovat finální nahrávku a dostat se do zakončení. Velkou bolístkou byly nevyužité střelecké pozice. Tak se nadřeme a pak ani nevystřelíme. To je strašná škoda.

Opět jsme si ověřili, že když se nám chce a trochu do soupeře šlápneme, tak se nám taky začne dařit a vypracujeme si nějaké zisky a šance. V sobotu měla světlou dvouminutovku Mařka v neděli zase Tánička, která se umí prosadit a dát třeba deset bodů v řadě, ale chce se to prostě rozběhnout a uvolnit. O pohybu v obraně ani nemluvím.

Hodně moc musím pochválit holky ze střídačky (Kajka, Martina, Eliška a Čapina), které to proti takovým soupeřům neměly vůbec lehké, ale makají a zápas od zápasu jdou neskutečně nahoru.

BK Mohelnice – K2 Prostějov 33:104 (5:23; 15:54; 22:79)

Body v zápase: Rudolfová Taťána 18, Kučerová Marie 6, Jořenková Eliška 3, Macháčková Barbora 2, Nosková Amálie 2, Šafářová Anna 1, Gürbüz Helena 1, Veselá Karolína a Stárková Martina bez bodu

Šestky celkem (11/24; 46 %): Šafářová 1/1, Gürbüz 1/4, Jořenková 1/2, Nosková 0/2, Kučerová 2/5, Rudolfová 6/9.

Pozvánka na další domácí zápasy a snad i konečně první výhru v sezóně. Ve čtvrtek 17. 11. proti Bruntálu a 19. 11. proti Jihlavě.

Trenér Petr Kučera.