Cesta tam a zase zpátky

Cesta tam a zase zpátky

Kategorie: Články | 2022 | Muži

Ne to není putování Bilba Pytlíka do dračí sluje za drakem, ale trip za venkovním zápasem do Postřelmova. Stejně jako na Bilba čekalo na jeho cestě několik nástrah, tak i náš tým každoročně v Postřelmově zažívá několik dobrodružství a léček.

Výprava jako vždy začíná na autobusové zastávce „U Penny“, kde se většina hrdinů sejde, nalodí do kočáru a vydá se na výpravu. Z minulých příběhů a zkušeností víme, že není dobré se po cestě před zápasem nějak významně posilňovat medovinou či jiným lihovým mokem. Téměř celá družina tak dodržuje abstinenční rituál a striktně odolává nabízeným čutorám náhodných pocestných. Není totiž nic horšího, když vám zážitek z dobrodružné výpravy zkazí nahodilá prohra s postřelmovskou tlupou. Do Postřelmova tedy přijíždíme v plné zbroji ve stoprocentní koncentraci na zápas a s odhodláním nechat na palubovce duši.

Postřelmovské derby mívá každoročně jedno kouzlo, bez ohledu na sestavy můžete těžko odhadovat, jak se bude zápas odvíjet, a jak nakonec dopadne. Obvyklý průběh bývá ten, že celý zápas vedeme, před koncem si naděláme do podvlíkaček a je z toho drama výjimečně i prohra. Letos bylo vše jinak. Postřelmov v nezvykle početné sestavě na nás vlítnul a vytvořil si náskok dokonce třinácti bodů. Na nás začala dosedat hrozba prohry. V šesté minutě třetí čtvrtiny jsme však na bojiště vypustili Vlka, tedy Šimona Vlka, který se do postřelmovských pustil s vervou sobě vlastní. Jeho střela na 46:41 v poslední vteřině limitu na útok naprosto změnila momentum zápasu a na obloze začalo vykukovat sluníčko. No nebyla to úplně spanilá jízda mohelnických, tahalo se to až do závěrečného hvizdu. Ještě v půlce poslední čtvrtky si Postřelmov vzal vedení zpátky na 60:55. Bylo to o hlavě a na morál, ale pak jsme opět začali úřadovat my a tento boj vyhráli.

Zde však naše dobrodružství nekončí, ba naopak pro některé právě začíná jeho těžší část. Je potřeba se ještě dopravit zpět domů. První zastávkou a nástrahou je nám Restaurace Na Špici v blízkosti postřelmovského nádraží, kde doplňujeme energii a vyčkáváme příjezdu posledního železného oře ve směru na Mohelnici. A o tom, jak příběh pokračoval dál zase někdy jindy ;-)…

Postřelmov – BK Mohelnice 60:69 (20:17; 34:28; 48:51)

Body v zápase: Friedl 21, Hauser 17, Mikulášek 16, Drlík 6, Ambrož 5, Vlk 4, Slepička a Olbert bez bodu.

Šestky celkem (10/22; 45 %): Friedl 5/6, Ambrož 1/2, Mikulášek 1/5, Hauser 1/2, Slepička 0/2, Drlík 2/5.

Trojky (celkem 5): Mikulášek 3, Hauser 2.