Debakl na domácí půdě

Debakl na domácí půdě

Kategorie: Články | 2022 | Muži

Po letech do Mohelnice zavítalo šumperské Áčko, které se v minulé sezóně neudrželo ve druhé lize a spadlo k nám obyčejným smrtelníkům do pralesní ligy. Kde jsou ty časy, kdy jsme sehrávali derby, při kterých to jiskřilo, haly byly plné fanoušku…A dnes? My v pochroumané sestavě sedmi statečných poznamenané covidem, soplíky a kašlíky, Šumperk v plné polní. O výsledku nemohla být žádná diskuze a dopředu bylo víceméně jasné, jak to dopadne.

K zápasu, který se nehrál v bůhvíjakém tempu snad jen toliko. Z naší strany absolutně nulové nasazení. Nemohoucnost a efektivita v útoku na jedné straně a absolutní salámismus a nepozornost v obraně na straně druhé. Chvílemi jsem měl pocit, že na tréninku mezi sebou do toho dáme víc než na tomto zápase. Šumperku bylo úplně jedno, jestli hrajeme osobku nebo zónu, prostě si dělal, co chtěl. Stačilo se jen pohnout, půjčit si míč, jít si pro doskok a podobně. Zkrátka taková základní žákovská pravidla. Na Šumperku bylo vidět, jak mají ještě zažité automatizmy z druhé ligy, kde se o balón zejména pod košem musí hráč zkrátka porvat a někdy i sehnout na zem. Za mě třeba nemůžu pochopit, jak může náš podkošový hráč v takovém zápase dohrát bez faulu. No a ty naše ztráty, splašené střely…no comment.

No nic, rychle se uzdravit a připravit se na dalšího soupeře. Příští týden nás čeká páteční trip do Přerova, kde to taky nebude procházka růžovým sadem.

BK Mohelnice – TJ Šumperk 41:111 (9:30; 16:58; 29:83)

Body v zápase: Friedl Robert 14, Drlík Martin 11, Faltus Ivo 7, Kučera Petr 5, Mikulička Jaroslav 2, Ambrož Zdeněk 2, Vlk Šimon bez bodu.

Šestky celkem (5/14; 36 %): Vlk 0/2, Friedl 3/7, Faltus 1/4, Drlík 1/1

Trojky (celkem 2): Friedl 1, Kučera 1.

Trenér, Jan Macháček