Dívky U13 - Dobývání drsného severu

Dívky U13 - Dobývání drsného severu

Kategorie: Články | 2023 | U13

V sobotu 21. 10. nás čekalo další kolo Oblastního přeboru starších minižákyň U13 v Havířově. Celé dva týdny jsme dřeli na každém tréninku, protože bylo jasné z minulých zápasů s tímto soupeřem, že nás bude čekat velmi těžké a fyzicky náročné dvojutkání. Bohužel jsme se nemohli opřít o kompletní hráčský kádr, zranění Emči, Kiki a přerušení kariéry Lenči, nás limitovalo ve strategii celoplošného pressingu s neustálými náběhy a jistotou střídání všech hráček.

První pětka doznala malou kosmetickou úpravu a to prohozením Sofči za Bibi, která netrénovala z důvodu nachlazení, ale byla připravena na lavičce holkám pomoci. Ihned po zahájení utkání jsme si vypracovali mírnou převahu, jak v pohybu, tak v kombinaci a celou první čtvrtinu jsme byli lepším týmem. Nevíme proč, ale tento fakt se nelíbil domácím a k našemu překvapení i dvojici rozhodčích, kteří začali pouštět tvrdší a tvrdší hru, která našemu týmu není vlastní, proto první čtvrtina skončila pouhých 6:11 v náš prospěch.

Zahájení druhé čtvrtky pro nás byl mírným šokem, když za domácí nastoupila hráčka s parametry kadetky ne-li ženy, která si první 4 minuty dělala na palubovce co chtěla s neustálou podporou domácích bubnů a bohužel i dvojice ve fosforových dresech. Po následném timeoutu a obětování Elišky pouze a jen na obranu této hráčky se hra podstatně vyrovnala, ale bohužel jsme čtvrtinu prohráli 15:20 a tím uzavřeli poločasové skóre na 26:26.

 Do třetí čtvrtiny jsme šli s jasnou taktikou většího pohybu, držení míče a zlepšení zakončení jako proti OSK Olomouc. Tato čtvrtina nám dokonale vyšla a holky se téměř rovnoměrně podělili o body, což bylo velké pozitivum, protože jsme tím eliminovali domácí agresivní hru na jednu nebo dvě hráčky, bohužel bylo jasné, že tato čtvrtina nám sebrala plno sil do druhého zápasu.  4:20 pro náš prospěch nás opravdu hřálo a věděli jsme, že tento náskok naše druhá pětka proti silnému soupeři udrží.

Čtvrtá čtvrtina začala dle předpokladů a velkého tlaku domácích a fosforových individuí, kteří při každé příležitosti přerušili hru a dali míč domácím, bohužel tohle všechno byla jen předehra a warp-up dalšího zápasu. Holky se rvaly o každý centimetr hřiště a zvrat nedopustily celkové skóre po závěrečném klaksonu 48:56.

Střelci: 16 Kárová, 10 Králová, 8 Kaplová, 7 Přichystalová, 5 Ranglová, 4 Nejezchlebová, 2 Ševčíková, Langrová, Kunertová, bez bodu Dudková, Ševčíková, Hetflajšová, Linhartová

 

Po tomto vítězství, jsme stáli před rozhodnutím, vyměnit pětky, abychom minimalizovali jejich výškovou převahu nebo nechat vše jako první zápas. Po poradě týmu jsme se rozhodli, nechat vše jako předtím s heslem "vítězná sestava se nemění".

První čtvrtina probíhala úplně stejně jako ta třetí, což nám dávalo optimismus dobrého rozhodnutí, nechat vše jako v prvním zápase. Nemá smysl, řešit neustále kroky domácích s přehnanou agresivitou a neutuchající radostí domácích bubeníků za každý tvrdý zákrok a nezájmu fosforového týmu něco takového pískat. Až píchnutí Terce P. do oka přinutilo arbitra písknout a zastavit hru. K našemu překvapení to faul nebyl pouze komentář "ona ji nepíchla moc". Nejsem pravidlový expert, ale pokud hráč hráče píchne do oka????

Druhá čtvrtina probíhala obdobně, jen s rozdílem, že se hrál hurá systém nahoru dolu, pravidlově jsem si připadal více na hokeji než na basketu. Za zmínku stojí únik Adi přes celé hřiště sekera oběma rukama na hlavu a míč pro domácí. Při dotazu "to nebyl faul oběma rukama přes hlavu" tak prý se ji rukou nedotkla.

Rozhodla třetí čtvrtina ve které nám odešla úplně střelba a čtvrtinu jsme vyhráli pouze 8:5. Nedostatek střídajících pro tuto pětku, způsobil úplný střelecký kolaps, na každé z našich holek byla vidět obrovská únava, jak fyzická, tak psychická.

Poslední dějství jsme zahájili aktivně, kdy jsme rezignovali na podkošové hráče a vsadili na běžce, kteří sváděli neustálé souboje za hranou s o hlavu většími soupeřkami. Bohužel jakýkoliv zárodek naší šance stopli rozhodčí a my běhali a čekali až soupeř překlopí zápas na jejich stranu. Vrcholem byl neuznaný koš ze šestky Adi Kárové, kdy stála oběma noha na zemi, míč propadl čistě obroučkou, píšťalka a přešlap. To už se smáli i domácí fanoušci, jak s náma zametají. Výsledek utkaní 58:52 pro domácí – blahopřejeme!!!

Závěrem bych vyzdvihl tým jako celek a jeho velkou mentální odolnost a vnitřní sílu.

Tímto článkem házíme Havířov za hlavu a jdeme se připravovat na další zápasy, nás nic nezlomí!!!

Střelci: 20 Kárová, 18 Přichystalová, 6 Králová, 2 Kunertová, Dudková, Langrová, Nejezchlebová, bez bodu: Kaplová, Ranglová, Ševčíková, Hetflajšová, Linhartová.

Trenéři. Martin Ševčík, Petr Dudek