Dívky U13 ve svém prvním mistrovském dvojutkání dvakrát prohrály s Prostějovem

Dívky U13 ve svém prvním mistrovském dvojutkání dvakrát prohrály s Prostějovem

Kategorie: Články | 2020 | U13

Ačkoliv jsme věděli, že Prostějov je silný soupeř, který nás nemilosrdně vypráskal v poslední kvalifikaci na národní finále, na zápas jsme se pečlivě připravovali a těšili. Přece jenom mělo to být první soutěžní utkání oblastního přeboru po více jak šesti měsících. Nedělali jsme si nějaké přehnané ambice, ale člověk nikdy neví.

Bohužel už v průběhu týdne začínalo být jasné, že půjde především o to, aby se utkání odehrálo. Jednak nám do karet nehrála zpřísňující se vládní opatření a zákazy, takže se zápas odehrával za pět minut dvanáct. Od příštího týdne se již nedostaneme na sportoviště. A pak se nám z důvodu potenciální karantény také začala omlouvat jedna hráčka za druhou včetně trenéra. Ve finále jsme se museli obejít bez čtyř hráček základní sestavy, což neskutečně poznamenalo náš výkon a také výsledky zápasů.

Od prvních minut obou zápasů byl pánem na hřišti Prostějov. Soupeřky byly rychlejší, dravější a přesnější v zakončení. Naší obrovskou slabinou byl obranný doskok, ve kterém jsme na plné čáře prohrávali a dávali Prostějovu další a další šance na zakončení.

Nám se podařilo urvat alespoň jedno dílčí vítězství. Vyhráli jsme druhou čtvrtinu druhého utkání, kdy se našim holkám podařilo zlepšit obranu, ale hlavně se skrze naši nejvyšší hráčku a kapitánku Báru Macháčkovou několikrát prosadit střelecky z pod koše a ze střední vzdálenosti.

Navzdory drtivému výsledku musím náš tým pochválit. I když předvedená hra nebyla ideální a máme na čem pracovat, tak holky se snažily a během zápasu se prakticky sami koučovaly. V sestavě a rozpoložení, v jakém jsme do zápasu nastoupili, to byl vlastně super výkon.

První zápas: BK Mohelnice: SK K2 Prostějov (25 : 67)

Druhý zápas: BK Mohelnice: SK K2 Prostějov (28 : 77)

Body celkem: Rudolfová Taťána 11, Gürbüz Helena 10, Macháčková Barbora 10, Šípková Monika 8, Navrátilová Adéla 4, Motejzíková Nela 4, Lávičková Adéla 4, Šafářová Anna 2, Kaplová Ráchel bez bodu.

Šestky (5/9; 56 %): Navrátilová 2/2, Šafářová 0/2, Rudolfová 3/4, Šípková 0/1.