Domácí turnaj U10

Domácí turnaj U10

Kategorie: Články | 2019 | U10

V sobotu 14. 12. jsme v tělocvičně obchodní akademie uspořádali basketbalový turnaj pro hráče kategorie U10.  Z rozdělení ČBF nám přijela družstva ze Šumperka, z České Třebové a z Ostravy. Naše nejmladší tudíž čekal nelehký úkol – poprat se o co nejlepší výsledky a soupeřům nenechat nic zadarmo.

První zápas s pozdějším vítězem ze Šumperka jsme nerozehráli vůbec špatně a po první čtvrtině prohrávali 8:12. Soupeř byl však lepší než my a přesto, že všichni podali skvělé výkony v obraně i v útoku, zápas jsme prohráli 22:50.

Druhý zápas s Českou Třebovou byl rovněž v režii soupeře, ale i naši hráči se neztratili a bojovali o každý míč a každý centimetr prostoru na hřišti. Zápas jsme prohráli 22:42. Přesto všechno hodnotím i tyto dvě prohry pozitivně, protože na dětech jde vidět, že se zlepšují každým odehraným zápasem. Výborně se ukázali ti, co už něco odehraného mají. Bylo vidět, že už si konečně zvládnou uhlídat míč i soupeře a slušně nahrát, případně vystřelit. A skvěle se předvedli i nováčci, když se všichni z nich zapojovali do obrany a hráli s velkou radostí a nadšením.

Poslední zápas proti Ostravě dostaly děti za odměnu. Vítězstvím 52:3 jsme zapomněli na všechny obdržené bolístky a trápení. Opět jsme byli jeden skvělý tým, kdy jeden pomáhal druhému, bránilo se, nahrávalo a díky tomu se střelecky mohli před domácím publikem ukázat téměř všichni. Zápasové koše si zapsali Vojta Macháček, Tom Fuchs, Simča Nejedlá, Linda Nejezchlebová, Emča Kučová, Áďa Kárová, Ráchi Kaplová, Miky Omasta, Filda Skřebský, Anička Kučerová i Honzík Kuča. Pro nováčky Dominika Kutláka, Standu Grohara, Bibi Ševčíkovou, Matyho Vaňka a Štěpána Davida to bylo zejména získávání cenných zkušeností, které zúročí v dalších zápasech, co nás čekají.

Děkuji všem dětem za krásný basket, rodičům za trpělivost, obětavost a napečené dobroty a maminkám Aničky, Dominika a Bibi za pomoc s bufetem. Myslím, že se nám celý turnaj vydařil a děti si celý den užily.