Holky U12 porazily Třinec

Holky U12 porazily Třinec

Kategorie: Články | 2022 | U12

V sobotu 22.10. jsme opět za časných ranních hodin nasedli do aut a za tmy vyrazili odehrát další dvojzápas, tentokrát do Třince. Obrovská pochvala patří především holkám, protože odjely v počtu 16 hráček, což svědčí o jejich zodpovědnosti vůči týmu a nadšení pro zápasy. Jejich nasazení a kolektivní spolupráce pak byla vidět i v Třinci na palubovce, zejména v druhém zápase. První zápas byl trochu ospalý, nechali jsme soupeřky dobře začít, naopak nám jednoduché koše nepadaly a hráli jsme příliš sólo, chtělo to více spolupráce, rychlejší nahrávky a i z mé strany lepší vytvoření herních pětek. Přesto všechno jsme celý zápas vedli, ale těch chyb v něm prostě bylo hodně. Vítězství 50:36 bylo pro holky uklidnění a uvědomění si chyb i toho, co chceme hrát. Kdo a čím týmu může a musí pomoct atd.

Do druhého zápasu jsme trošku změnili pětky, holky se uklidnily a věřily si, nahrávky začaly svištět a podle toho i úspěšná střelba. Soupeřky jsme na hřišti jednoznačně přehrávali a nedali jim prostor v podstatě k ničemu. V poločase jsme vedli o parník a bylo rozhodnuto. V tu chvíli nastal prostor pro to, aby se k míči a střelbě dostaly opravdu všechny hráčky. I ty, co teprve začínají. Holky nesobecky nahrávaly, dokonce i ve chvíli, kdy stály samotné pod košem. Nikdo nevypustil jediný míč a jediný krok, rychle se útočilo i vracelo zpět, nahrávek létalo vzduchem nepočítaně. Všem holkám to vyšlo a koš střelily.

Těm, co hrají delší dobu, patří obrovská pochvala za nesobeckost a nahrávky, těm ostatním za chuť hrát. Za mě i takovéto zápasy dělají tým a dávají prostor pro zlepšení. Stačilo říct, komu nahráváme a holky makaly... JEDEN ZA VŠECHNY-VŠICHNI ZA JEDNOHO.

Body: Kárová 21, Nejezchlebová 21, Králová 20, Langrová 14, Kaplová 12, Zimová 8, Kučová 7, Dudková 6, Přichystalová Tereza 6, Pallová 4, Činčarová 2, Hetflajšová 2, Kunertová 2, Přichystalová Kristýna 2, Ševčíková 2, Nejedlá (po nemoci s naraženým zápěstím).

¨Trenéři: Lenka Kárová a Martin Ševčík