Holky U12 zahájily kvalifikaci o NF2020 dvěma prohrami

Holky U12 zahájily kvalifikaci o NF2020 dvěma prohrami

Kategorie: Články | 2019 | U12

V sobotu 25. 1. jsme odehráli první kolo kvalifikace o národní finále 2020 a bohužel v obou zápasech neúspěšně. S Prostějovem jsme prohráli vysoko 72:35 a s olomouckým OSK 67:57.

O kvalitách olomoučaček jsme dobře věděli, ale Prostějov nás nepříjemně překvapil. Už úvodní zápas mezi Olomoucí a Prostějovem ledacos naznačoval, protože silné OSK se až do samého závěru trápilo.

My jsme do zápasu s Prostějovem vstoupili aktivně a od první čtvrtiny se ujali vedení, ale to bylo tak všechno. Místo toho, abychom náskok průběžně navyšovali, na každý koš jsme se neskutečně nadřeli a zahazovali jsme stoprocentní šance. Prostějov tak převzal otěže zápasu a už nás k ničemu nepustil. Z jedenácti našich hráček byly schopny skórovat jen tři, a to je na takto důležitý zápas prostě málo.

V zápasech s Olomoucí zase trpíme syndromem méněcenného. Holky slyší OSK Olomouc a už si nevěří. Díky první čtvrtině, kterou jsme prohráli 9:24, jsme vlastně prohráli celý zápas. Jediným pozitivem bylo, že jsme dvě čtvrtiny vyhráli, ale na obrat to již nestačilo.

Máme o čem přemýšlet. Výsledky nám zkrátka nastavily zrcadlo naší hry. To je realita. Jasně, řádí chřipka a nebyli jsme v plné sestavě, ale na to se vymlouvat nebudeme. Flintu do žita neházíme, ale za stávající situace bude jakákoliv další výhra v následujících čtyřech kvalifikačních utkáních prostě úspěch.

Body v tomto hracím dni: Ellnerová Kateřina 28, Rudolfová Taťána 21, Navrátilová Adéla 12, Kučerová Marie 12, Lávičková Adéla 5, Šafářová Anna 4, Macháčková Barbora 4, Motejzíková Nela 4, Nguyenová Kristýna 2, Košťálová Natálie a Veselá Vanesa bez bodu.

Trenér: Petr Kučera