Kadetky U17 – Střelba se Vsetínem a kdo zastaví Gürbüz?

Kadetky U17 – Střelba se Vsetínem a kdo zastaví Gürbüz?

Kategorie: Články | 2023 | U17

Děvčata kategorie U17 odehrála v sobotu 30. 9. svůj druhý zápas v rámci Nadregionální ligy. Poprvé v historii tohoto družstva jsme narazili na soupeřky ze Vsetína. Pro nás tedy velká neznámá. Dle papírových předpokladů a předběžného skautingu se mělo jednat o slabšího soupeře, ale spolehněte se na to. Už několikrát nás v minulosti (napříč kategoriemi) právě takový soupeř pěkně potrápil, ne-li s přehledem porazil. Nenechali jsme tedy nic náhodě a předzápasové tréninky a přípravu vzali na naše gusto poměrně vážně a svědomitě.

Nebyli jsme sice v kompletní a nejsilnější sestavě, ale o to větší motivaci a prostor měly holky z lavičky, které byly připravené plnohodnotně naskočit do zápasu a odehrát pořádnou porci minut. Do zápasu jsme chtěli od prvních sekund vstoupit aktivně s agresivní celoplošnou obranou. Donutit soupeře ke ztrátám míče ještě na jeho polovině a z následných zisků jednoduše skórovat. Světe div se, ono se nám to podařilo.

S respektem k soupeřkám, které měly ve svých řadách několik začátečnic, kvalita byla tentokrát na naší straně. Hned první minuty zápasu prakticky rozhodly o celém jeho průběhu. Taktovku a tempo zápasu jsme určovali my, a i přes občasné hezké individuální výkony holek ze Vsetína, jsme dominovali prakticky ve všech činnostech.

Pochvalu musí dostat všechny hráčky. Všechny nejednou skórovaly, hrály s chutí a nesobecky. Kapitánka Maruška Kučerová i přes rostoucí a bolavé chrupavky v koleni odpovědně bránila a organizovala hru, když nehrála a chladila kolena, tak alespoň hlasitě fandila a burcovala tým.

Nejvíce se však tentokrát utrhla ze řetězu Helča Gürbüz, která byla k nezastavení jako lavina řítící se údolím, kosíce vše, co jí stojí v cestě. Téměř na nulu omezila slovní výpady směrem k rozhodčím, trenérům, spoluhráčkám a vůbec všem okolo a plně se soustředila na sebe a svou hru. Kromě střeleckého představení v podobě 47 bodů rozdala i pár hezkých přihrávek a vykouzlila tak hezké úsměvy na tvářích skórujících spoluhráček. Více takových zápasů a více těch přihrávek ;-)!

Jedinou kaňkou na vydařeném zápase je zlomený prst Aničky Šafářové, která v obraně v zápalu boje vypichovala míč tak nešťastně, že její prsteníček se raději ohnul do pravého úhlu ovšem proti směru ohybu kloubu.

Další zápas nás čeká až za měsíc doma 5. 11. proti Valmezu, takže máme dost času doléčit náš lazaret, ať všechna kolena, kotníky a prsty mohou zase běhat, skákat a střílet. Sedět a jenom koukat, je totiž nuda.

BK Mohelnice vs Vsetínský Basket 129:21 (39:6; 72:8; 97:12)

Body v zápase: Helena Gürbüz 47, Adéla Lávičková 24, Marie Kučerová 14, Monika Šípková 12, Tereza Žáková 8, Barbora Macháčková 6, Eva Mekysková 6, Anna Šafářová 4, Karolína Veselá 4, Martina Stárková 4.

Šestky celkem (16/30; 53.3 %): Gürbüz 5/8, Mekysková 0/2, Kučerová 4/6, Lávičková 1/2, Šípková 4/8, Stárková 2/4.

Trojky (celkem 1): Lávičková 1.

Trenér: Jan Macháček, Petr Kučera