Mladší minižáci U12 na domácí palubovce prohráli s Prostějovem

Mladší minižáci U12 na domácí palubovce prohráli s Prostějovem

Kategorie: Články | 2022 | U12

V sobotu 8. 10. nastoupilo družstvo chlapců U12 poprvé v nové sezóně na domácí palubovce a hned pravděpodobně proti nejtěžšímu z možných soupeřů. Byl jím BCM Orli Prostějov, tedy stejné mužstvo, které si v loňském roce v kategorii U11 zahrálo na Mistrovství ČR, odkud si odvezlo 9. místo.

V porovnání s minulým soupeřem ze Zlína se jednalo o snad ještě lépe fyzicky disponované mužstvo, s výkonnostně vyrovnanými pětkami, které hrálo agresivní osobní obranu s rychlým přechodem do útoku. Naši kluci si vzhledem k výškové a váhové převaze soupeře museli opět připadat jako lovci mamutů a od některých hráčů Prostějova odlétávali jako kuželky. Bojovností se však soupeři určitě vyrovnali. Zápas v některých fázích připomínal spíše ragby než minibasketbal, ale rozhodčí pískal rovinu a naši hráči, co utržili menší zranění, se sami hlásili zpět do hry.  

Více než výsledek zápasu nás zajímalo, co si hráči přenesli s minulého zápasu a jak se posunuli výkonnostně. Určitě musím zmínit daleko poctivější osobní obranu, zlepšenou rozehrávku z autu, náběhy, přechod do útoku, ale pořád je na čem pracovat.  Z minulého zápasu nám zase zůstala bojovnost a chuť hrát bez ohledu na výsledek Horší byla o něco koncovka. Dostávali jsme se sice do více šancí než ve Zlíně, ale buď hráči při dvojtaktu pod tlakem neproměnili anebo byli častokrát zablokováni vysokými obránci. Důležité ale bylo, že jsme si tyto příležitosti vytvořili.

Výsledky zápasů: 12:98 a 13:124

Body v zápasech: Tomáš Fuchs 7 b,  Jaroslav Rozsíval a Jakub Moťka 4 b, Vojtěch Slepička,  Ondra Štěpán, Tadeáš Berka, Ozzy Vaňák a Jakub Valášek 2 b,  Tomáš Nosek,  Jakub Slepička, Dang Toan Phan, Franta Sedlačík, Filip Hirt, Matyáš Vaněk  a Filip Kára bez bodu.

Trenéři: Martin Moťka a Zdeněk Slepička