Mladší minižáci U12 na výletě do Kroměříže

Mladší minižáci U12 na výletě do Kroměříže

Kategorie: Články | 2022 | U12

V sobotu 22. 10. jsme s chlapci U12 odehráli venkovní zápas s družstvem Slavia MBA Kroměříž. Utkání se odehrálo v příjemném prostředí Tělocvičny Slavia se zkušeným soupeřem, kvalitou srovnatelným s BK Prostějov. Oproti předchozím soupeřům byla výšková převaha soupeře ne až tak markantní a tak se naši kluci vrhli neohroženě do zápasu.

Hra Slavie byla postavena na týmové hře bez výraznějších individualit, dobré osobní obraně, ze které přecházela do rychlých protiútoků, které měla hezky nacvičené a většinou je proměňovala. Po zakončení si hráči soupeře opět rychle přebírali naše hráče, kteří ještě nemají úplně zažitou rychlou rozehrávku po obdržení koše a tak jsme většinou útočili do plných a do brejků jsme se moc nedostali. I tak jsme se dostávali do zakončení častěji než v minulých zápasech, jenom nás trochu trápila produktivita. Po ztrátách jsme nedůslednou osobní obranou umožňovali soupeři jednoduše zakončit z protiútoku, anebo si soupeř vynutil trestný hod, díky pozdějšímu přistoupení našeho obránce k hráči na míči. Soupeře bych ještě pochválil, že i přes těsnou obranu hrál čistě, nezastavoval útoky za každou cenu, byl přiměřeně agresivní a také rozhodčí zápas pískali citlivě, vzhledem k věkové kategorii hráčů na hřišti. Díky tomu se hrál na obou stranách hezký minibasketbal.

Abych jenom nechválil soupeře, tak i naši kluci se viditelně posunuli oproti minulému zápasu. Vyzdvihl bych kvalitnější rozehrávku, důraz, malinko lepší osobní obranu a na stejně vysoké úrovni zůstala bojovnost a chuť hrát. Radost nám také udělalo, že se do hry zapojuje čím dál více hráčů, kteří se nebojí hrát, případně střílet na koš. I přes opět výrazný bodový rozdíl převládala v našem táboře spíše spokojenost nad postupným zlepšováním našich svěřenců.

Výsledky zápasů: 19:83 17:76

Body v zápasech: Vojtěch Slepička 12b, Jakub Valášek 7b, Franta Sedlačík 5b, Tomáš Fuchs a Tomáš Nosek 4 b, Ondřej Štěpán a Rudolf Delie 2b, Jaroslav Rozsíval, Oskar Vaňák, Jakub Slepička, Dang Toan Phan a Matyáš Vaněk bez bodu.

Trenéři: Martin Moťka, Zdeněk Slepička