Muži - Hledání dna s Pampalinim

Muži - Hledání dna s Pampalinim

Kategorie: Články | 2023 | Muži

Možná se někomu první tři zápasy mohlo zdát, že jsme herně trochu dole, protože se chystáme k nějakému mohutnému odrazu, ale zápas se Zlínem spíš jen potvrdil náš herní sešup. Stále se válíme někde u dna v bahně jak nějaký sumeček a tu zjistíme, že ten basketbalový rybník bude asi ještě hlubší.

Už jen raketový start do zápasu, kdy jsme za první čtvrtku nasázeli asi rekordních 6 bodů, poukazuje na preciznost naší mušky srovnatelnou leda tak s úspěšností slavného lovce Pampaliniho. Ten se taky před lovem dokonale nachystal, všecko promyslel, ale pak nepřízní osudu odjížděl vždycky s prázdnou. Ale pozor, ne že bysme byli úplně jaloví, spíš nás trápí střelecké výpadky. Proč nasázíme Zlínu ve druhé čtvrtce 21 bodů a pak přijdou dva úseky, kdy nejsme schopni 5 a 7 minut vstřelit jediný bod? Trenére, co to jeee? Taky nám moc nepomohla podpásovka vedení klubu, které týden před zápasem vyměnilo naše milované dřevěné desky za moderní plexi a to s komentářem, že teď nám tam už musí spadnout všechno.

Ale my se navzdory prohře stejně jako vždy dokážeme i pochválit. Krom ofenzivního úspěchu ve 2. čtvrtce, jsme nenechali Zlín skórovat ani jednou za 3 body. Teď jenom jestli to bylo naší precizní obranou nebo nemohoucností soupeře. Další pochvala pak letí Zdenovi za organizaci baru a catering. Protože i přes prohru jsme stejně od některých fanoušků slyšeli k naší hře jen samá pozitiva, což si nelze vysvětlit jinak, než servisem u baru.

My si teď dáme od basketu krátkou pauzu a pokusíme se z toho bahna aspoň na chvíli vyplout na hladinu. Nejbližší možnost k vynoření budeme mít 25.10. proti mladíkům na UP Olomouc a snad se nám už konečně podaří něco ulovit, protože ti mají ještě o jednu prohru víc než my. To nás už popáté v sezóně staví do pozice alespoň papírového favorita, tak to snad už konečně zlomíme. Protože i moudrý Hérakleitos to říkal jasně..."Nevstoupíš pětkrát do stejné řeky".

Mohelnice – Zlín C 50:60 (6:16; 27:30; 39:44)

Body: Mikulášek 14, Olbert 8, Drlík 6, Hopjan 6, Hauser 5, Horneš 4, Petřivalský 4, Teltscher 3, Vlk, Šikl, Ambrož bez bodu.

Trojky 3: Mikulášek 1, Teltscher 1, Hopjan 1.

Šestky 17/9: Mikulášek 7/5, Hauser 4/1, Petřivalský 2/2, Hopjan 2/1, Drlík 2/0.

Sííí ya pod bezednými koši