Basketbalové utkání mezi domácím Vsetínem a hostující Mohelnicí nabídlo atraktivní a dramatickou podívanou, která držela diváky v napětí až do posledních minut. Přestože byl zápas po většinu času velmi vyrovnaný, domácí tým nakonec dokázal v koncovce strhnout vítězství na svou stranu.
Vsetín nastoupil s výrazně mladším kádrem, opírajícím se o vysoké podkošové hráče přesahující hranici dvou metrů. Právě jejich výšková převaha se stala jedním z klíčových faktorů utkání a domácí fanoušci si v jejich podání vychutnali i několik efektních smečí, které zvedly diváky ze sedadel.
Průběh zápasu byl velmi vyrovnaný. Vsetín si dokázal vypracovat mírné vedení, Mohelnice však díky bojovnosti a zkušenostem vždy našla způsob, jak ztrátu stáhnout. Hosté se ale výrazně hůře prosazovali proti zónové obraně domácího týmu, která jim často znemožňovala jednoduché zakončení.
Mohelnice dokázala srovnat krok především v pasážích, kdy Vsetín přešel do osobní obrany. V těchto momentech se projevila váhová převaha mohelnických hráčů, kteří byli schopni lépe pracovat v osobních soubojích i pod košem.
Rozhodující chvíle přišly zhruba tři minuty před koncem, kdy na světelné tabuli svítil stav 75:75. V samotném závěru však domácí celek těžil z lepší fyzické kondice, vyššího tempa hry i většího odhodlání. Zpřesněná obrana a proměněné útoky znamenaly, že Vsetín už soupeři další vyrovnání nedovolil.
Mladý tým Vsetína tak v atraktivním utkání přetavil energii, výšku i kolektivní výkon ve vítězství nad houževnatou Mohelnicí a zápas dovedl do vítězného konce v poměru 85:75.
„Utkání bylo velmi vyrovnané a dlouho jsme dokázali držet krok. Bohužel nás v závěru stála zápas horší koncentrace v obraně a několik zbytečných ztrát, které domácí potrestali. Proti jejich zónové obraně jsme se místy těžko prosazovali a chyběla nám větší efektivita v zakončení. Přesto musím kluky pochválit za bojovnost a nasazení, se kterým zápas odpracovali.“ Zhodnotil utkání trenér Tomáš Hauser.