Muži na Dukle - Chocholoušek vs. olympionici

Muži na Dukle - Chocholoušek vs. olympionici

Kategorie: Články | 2023 | Muži

Tak, dobře už bylo a po zápase na Dukle nám asi začne trochu jinej basket. Tři nejlehčí soupeře jsme totiž dostali nalosované hned na začátek soutěže a se všema jsme nakonec dokázali celkem bez problémů prohrát. Ve zbytku podzimní části nám tak nezbývá, než šmiknout některý z týmů, od kterého dostáváme pravidelně mlaty.

Ne že bysme Duklu nějak podcenili, spíš obráceně. Před zápasem trenér Edgar zanalyzoval soupeřovi playery s jednoduchým závěrem – musíme ubránit domácího Chocholouše, kterej střílí slušně za 3b a zbytek už nějak dáme. Joo, to bysme ale nesměli mít jak Koudelka kritickej den. Chocholouš byl totiž z naší přípravy a obrany tak vykulenej, že nám asi v panice načadil 8 trojek a navíc tak stanovil rekord letošní sezóny v počtu vstřelených trojek. Duklu pak dotáhl k vítězství 73:63.

Na naší straně pak těžko vyzdvihnout nějaká pozitiva. Možná tak 7 vstřelených trojek, nebo účast 11 playerů, což vypovídá o rostoucím týmovém duchu. Ani Borisových 19b nesnese lehčí měřítko, když skoro všechny body nastřílel až v poslední čtvrtině. Protože jestli některým našich hráčům chvíli trvá, než zažehnou herní diesel, tak Boris pak musel jet na parním stroji.

Před sezónou sice mohelnické vedení vyhlašovalo útok na Final 4, kdy se na závěr ligy 4 nejlepší týmy utkají v Lipníku o postup do 2. ligy, ale po úvodních kolech s 0 v kolonce vyhraných zápasů bude možná lepší myslet spíš na Olympiádu. Protože ten Pierre de Coubertin měl stejně pravdu, když říkal „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“ A i my sami cítíme, že jsme čím dál víc spíš olympionici.

Nejbližší možnost na první letošní výhru budeme mít doma ve čtvrtek 12.10. ve 20h proti Zlínu C. A už to, že se proti mohelnickému „áčku“ nabytému samými olympioniky postaví nějaké „céčko“, zavání lehce vítězstvím.

Dukla Olomouc – Mohelnice 73:63 (18:10 34:29 54:39)

Body: Hauser 19, Mikulášek 14, Drlík 12, Petřivalský 5, Macháček 4, Hopjan 3, Ambrož 3, Olbert 3, Šikl, Teltscher, Vlk bez bodu.

Trojky 7: Mikulášek 3, Hauser 2, Ambrož 1, Petřivalský 1.

Šestky 27/14: Hauser 11/9, Obert 4/3, Mikulášek 4/1, Hopjan 1/1, Ambrož 3/0, Macháček 2/0, Petřivalský 2/0.

Sííí ya pod bezednými koši