Muži se sesypali v poslední čtvrtině a prohráli vyrovnaný zápas z Valmezem.

Muži se sesypali v poslední čtvrtině a prohráli vyrovnaný zápas z Valmezem.

Kategorie: Články | 2019 | Muži

Mohelničtí muži se v dalším zápase finálové skupiny oblastního přeboru utkali s Valašským Meziříčím. Valmez byl v našich očích jedním z družstev, které bychom mohli a měli na domácí půdě porazit. Sestavu jsme na to měli dostatečně silnou, motivaci po třech porážkách v řadě taky.

Zápas byl od prvních minut vyrovnaný. Po první čtvrtině jsme prohrávali 22:25, v poločase to byla plichta 43:43. Naše družstvo zdobila poměrně dobrá obrana, ale srážela nás efektivita v útoku a také nevynucené ztráty, kterými se pohřbíváme celé playoff. Dokonce jsme přežili pověstnou mohelnickou třetí čtvrtku 62:64, takže stále bylo o co bojovat.

Bohužel pak to přišlo. Trápení v útoku a především kolaps v obraně způsobili bodovou smršť hostí. Několik rychlých brejků a také pět z celkových dvanácti obdržených trojek rozhodlo o tom, že jsme zápas po čtvrtině hrůzy (20:32) prohráli 82:96.  

Kromě jiného máme ještě jednu bolístku. Jako jediné družstvo v soutěži nemáme trenéra, který by nás z lavičky vedl. Střídáme tak nějak pocitově, což je špatně. Většina hráčů nemá sebereflexi, do kdy je na hřišti ještě přínosem a kdy si potřebuje už trochu orazit na lavičce. Netrénujeme, to naše plácání, které dvakrát týdně provozujeme (kdo prohraje platí pivo), není trénink. Kol a kolem je naše působení ve finálové skupině vlastně úspěch.

Body v zápase: Frank Ondřej 19, Oliva Roman 16, Friedl Robert 16, Hauser Tomáš 12, Horneš Jan 10, Kopp Lukáš 6, Macháček Jan 3, Hybler Jan a Hopjan Jakub bez bodu.

Šestky celkem (24/38; 63 %): Oliva 4/7, Frank 9/10, Frield 6/11, Macháček 0/2, Horneš 0/2, Hauser 3/4, Kopp 2/2.

Trojky celkem 8: Frank 2, Friedl 2, Macháček 1, Horneš 2, Hauser 1.