Muži v Přerově aneb - Dvě věže

Muži v Přerově aneb - Dvě věže

Kategorie: Články | 2022 | Muži

Těžké a nesnadné je putování mohelnických playerů po basketbalové Středozemi. Po posledním výprasku od Šumperka se sice do Společenstva čtyři válečníci vrátili, ale z předchozích pět zase odpadlo. V posledním vzájemném zápase jsme Přerov porazili, takže se na domácí lavce tlačilo 11 borců nachystaných k odplatě a to v kontrastu s našimi 6. A pak pojď v Přerově na férovku.

V tak malém počtu jsme ani nemohli použít uspávací taktiku z Postřelmova, kdy necháme soupeře celý zápas vést a na konci ho přejedeme. Tentokrát jsme na přerováky vletěli rovnou s tím, že uvidíme, na jak dlouho nám síly vydrží. Vyhraná první čtvrtina správnost taktiky potvrdila, ale paradoxně jakoby nám pauzy mezi čtvrtinami spíš ubližovaly. Začátek 2. čtvrtiny 13:0 a začátek 3. čtvrtiny 17:4. Joo, jak diesel vychladne, těžko se zas rozjíždí. K tomu nerovný podkošový souboj, kdy dvoumetrovým protihráčům většinu času čelily naše dvě věže „vlčák“ Šimon s Peťasem. Když už to nešlo, tak je aspoň trochu pomlátili a za to zaslouží pochvalu. Pozitivem, i přes prohru 80:52, jsou jen dvě obdržené trojky. Soupeř byl asi tak zmatený z toho, kolik času ke střelbě na perimetru dostává, že pálil jednu minelu za druhou. Uvidíme, jak tuto taktiku trenér vyhodnotí a jestli to bude chtít přenést i do dalších zápasů.

Tento týden se vzhledem k repre pauze nehraje. Navíc žádné pozvánky na repre sraz od Ronena Ginzburga do Mohelnice tentokrát nepřišly, tak aspoň zbyde víc času uzdravit bolístky a nachystat se na příští domácí zápas se Zlínem 3. 11. v 19:30. Podle ředitele PR oddělení Edgara by další komunikace s fans už měla probíhat přes facebook, tak pro další pozvánky sledujte Edu.

Sokol Přerov – BK Mohelnice 80:52 (18:21, 23:9, 19:7, 20:15)

Body: Mikulášek 22, Drlík 10, Hauser 10, Teltscher 6, Miketa 4, Vlk bez bodu.

Trojky 2: Mikulášek 1, Hauser 1.

Šestky 4/13: Mikulášek 3/5, Hauser 1/2, Vlk 0/2, Teltscher 0/2, Drlík 0/2.

Sííí ya pod bezednými koši,

kapítán Tomáš Hauser