Nadstavbová část žákovské ligy U15 - 13. a 14. kolo

Nadstavbová část žákovské ligy U15 - 13. a 14. kolo

Kategorie: Články | 2021 | U15

O víkendu 23. a 24. dubna hráli mladí basketbalisté BK Mohelnice v Praze. Sedm statečných kluků vyjíždělo ke dvěma zápasům ligy U15 s nelehkými soupeři. Nejdříve v sobotním zápase sehráli vyrovnané utkání se Sokolem Kbely. V závěrečných dvou minutách se ale štěstí přiklonilo k hráčům soupeře. V této fázi se tak více herně i střelecky dařilo domácím a naši hráči tak po vyrovnaném boji prohráli 66 : 72 bodům.

V nedělním zápase pak dvanáct hráčů Sparty předvádělo střeleckou fantazii, dá se říct, co zvedli, to dali. Zejména úspěšní byli při trojkových pokusech, ze kterých získali 30 bodů. Konečná výhra Sparty 119 : 44  byla pro naše hráče, vyčerpané už sobotním zápasem, až příliš krutá.

Za BK Mohelnice se střelecky prosadili: Matěj Šupina 56, Jan Zapletal 39, Robin Petřivalský 9, Rostislav Šnobl 4, Štěpán Hampl 2 body. V zápasech ještě hráli Jan Beran a David Zapletal.

Ing. Milan Brádler