Omlazená Dukla obrala o body domácí muže

Omlazená Dukla obrala o body domácí muže

Kategorie: Články | 2021 | Muži

Ve středomoravské lize mužů se tedy dějí věci a některé z nich již nebudou stejné jako dřív. Družstvo BK Dukla prošlo bleskurychlou generační obměnou. V sestavě se objevuje spousta perspektivních mladíků a staří pardálové už jim jenom dělají podporu buď z lavičky, nebo v klubovém zázemí.

Zatímco v Olomouci jsme je ještě, i když s trápením, porazili, tak teď nám to vrátili i s úroky. Prakticky od první minuty zápasu jsme tahali za kratší konec provazu a doháněli místy až dvacetibodové manko. V poslední čtvrtině jsme se nadechli k závěrečnému náporu a dostali se na dostřel osmi bodů, ale na víc jsme se nezmohli. V závěru zápasu se na obou stranách přitvrdilo a to jak ve faulech, tak ve slovech. Hra se kouskovala, házelo se hodně šestek. Nic z toho nám však nebylo nic platné. Dukla závěrečný tlak ustála a zápas zaslouženě vyhrála 72:84 (14:17; 28:44; 45:63).

Do konce základní části nás čekají poslední dva zápasy. Doma s UPéčkem a venku se šumperským béčkem. Při současné formě je na místě otázka, jestli se nám vůbec podaří uhájit postupové pozice do jarního play-off. Samo do klína nám to rozhodně nespadne, budeme muset bojovat až do posledního zápasu.

Body v zápase: Hauser Tomáš 21, Macháček Jan 13, Faltus Ivo 13, Friedl Robert 9, Drlík Martin 6, Kopp Lukáš 6, Mikulášek Radek 2, Miketa Petr 2, Vlk Šimon 0.

Šestky celkem (13/23; 57 %): Friedl 2/2, Macháček 4/10, Hauser 3/5, Kopp 4/6.

Trojky (celkem 5): Friedl 1, Macháček 1, Faltus 1, Hauser 2.

Basketu zdar, trenér Tomáš Hauser