První soutěžní zápas kluků kategorie U12

První soutěžní zápas kluků kategorie U12

Kategorie: Články | 2022 | U12

V sobotu 24.9.2022 odehráli chlapci U12 svůj první zápas v minižákovské lize, ve Zlíně se STRABAG Zlín.

Soupeř byl v plném složení, na domácí palubovce a sehraný již z minulé sezóny. Pro nás se jednalo o první ostrý zápas vůbec, pokud nepočítám pár přípravných zápasů. Naši kluci se však beze strachu vrhli do zápasu.

V první čtvrtině prvního zápasu jsme asi minutu se soupeřem drželi krok, ale poté, co si nás oťukal, tak se projevila jeho kvalita. Zažitá precizní osobní obrana, sehranost, kondice, kvalita na míči a výšková převaha udělali svoje a náskok soupeře se neustále navyšoval. Ve druhé čtvrtině jsme doufali, že bychom soupeře mohli trochu bodově dotáhnout, ale soupeřova druhá pětka byla ještě o úroveň lepší a snad o hlavu vyšší než ta první. Skóre se zastavilo na konečných 92:16.

Obdobný průběh byl i u druhého zápasu, který byl více defenzivnější, ale i tak bylo konečné skóre 83:12.

Na dvojzápase se však našlo daleko více pozitivních věcí. Kluci bez ohledu na skóre chtěli hrát, nebáli se držet míč, přejít jeden na jednoho nebo vystřelit. I přesto, že nás bylo jen 10 a nemohli jsme prostřídávat jako soupeř, tak si kluci i na konci zápasu říkali o nasazení do hry. Prohru vzali sportovně a celkově zaslouží velkou pochvalu, jak oba zápasy zvládli. Díky silnějšímu soupeři se také projevily naše nedostatky, na kterých musíme pořádně zapracovat. Namátkově musím zmínit osobní obranu a fyzičku, tam byl rozdíl mezi soupeřem a námi asi největší.

Body v zápasech: Jakub Moťka 10, Franta Sedlačík 7, Tomáš Fuchs 5, Vojtěch Slepička 4, Tomáš Nosek 2, Jaroslav Rozsíval, Jakub Valášek, Jakub Slepička, Rudolf Delie a Filip Kára bez bodu.

Trenéři: Martin Moťka a Zdeněk Slepička