Sladkokyselý víkend holek U12

Sladkokyselý víkend holek U12

Kategorie: Články | 2019 | U12

Tento víkend 15.-16. 2. jsme odehráli čtyři poslední utkání základní části Moravskoslezského oblastního přeboru, v němž jsme doposud měli bilanci dvanácti výher a nula porážek. Už teď jsme měli jistou účast ve finálové skupině (tzv. Final Four :-) ), do které postupují vždy dva nejlepší celky ze základní skupiny. V našem případě jsme to my a Frýdek-Místek. Ze skupiny A, kde je situace prakticky totožná, je to pak SBŠ Ostrava a Havířov. Tyto celky už nemůže z jejich pozic nikdo sesadit a rozdají si to o krále oblasti s tím, že dosavadní vzájemné zápasy se již započítávají do výsledného pořadí. Zápas s Frýdkem-Místkem byl tedy důležitý ve všech směrech.

V zápase s Hranicemi jsme byli jasným favoritem a tuto úlohu jsme bezezbytku splnili. Oslabené Hranice, které do zápasu nastoupily jen s devíti hráčkami, jsme v obou zápasech na jejich půdě porazili zdrcujícím rozdílem 22:86 a 12:99. Příležitost dostaly všechny hráčky a všechny se prosadily. Dopředu je hnala motivace překonat stobodovou hranici nastřílených bodů, což se jim nakonec ani vjednom zápase nepodařilo, i tak předvedly dobré a týmové výkony.

Body v zápasech: Rudolfová Taťána 37, Nosková Amálie 30, Lávičková Adéla 25, Navrátilová Adéla 22, Kašíková Daniela 22, Kučerová Marie 18, Macháčková Barbora 10, Motejzíková Nela 8, Nguyenová Kristýna 6, Gürbüz Helena 4, Šafářová Anna 3.

Trestné hody (3/12, 25 %): Navrátilová 0/3, Šafářová 1/2, Motejzíková 0/2, Lávičková 1/2, Rudolfová 1/1, Nosková 0/2.

 

Do Frýdku-Místku jsme odjížděli také jako favoriti, ale v očekávání mnohem těžších utkání než s Hranicemi. Už při našem prvním střetnutí jsme zjistili, že Frýdek je kvalitní družstvo a že o výhru budeme muset pořádně bojovat. To se bohužel potvrdilo do posledního puntíku. Ačkoli celou sezónu s děvčaty trénujeme a rozebíráme dané herní situace jak v obraně, tak v útoku, tak v tomto zápase jsme se dopouštěli takových kiksů, pro které jsme jako trenéři neměli žádné pochopení.

Naprosto zbytečné fauly na útočné polovině, kroky, nahrávky přímo do rukou soupeře, ale hlavně pomalost a nepozorná a nedůsledná obrana. Pokud k tomu všemu připočítám naprosto neexistující doskok a zoufalé šestky, je neštěstí na světe. Ano, to je hra holek, které jsou ostřílené baskeťačky a trénují už čtvrtým rokem.

To všechno vedlo k tomu, že jsme po poločase prvního zápasu prohrávali 36:19 nad soupeřem, který hrál v devíti a půlka holek byla o rok mladší. Následovala důsledná poločasová porada, kde jsme si už po tisíceré zopakovali základy. Holky se jakž takž dokázaly vzpamatovat, ve třetí čtvrtce zápas otočily, a nakonec dovedly do vítězného konce 50:63. Dobrý práce, takto to má vypadat.

Druhý zápas byl už z obou stran opatrnější. Bojovalo se o každý metr hřiště. Naše hezké akce bohužel opět střídaly naprosto nepochopitelné zkraty jak v obraně, tak hlavně v útoku. Díky tomu se skoré celý zápas přelévalo z jedné strany na druhou. Ještě minutu a půl před koncem jsme vyhrávali 45:47. V tuto chvíli nedáváme dva samostatné nájezdy a asi osm podkošových střel. Soupeřky doskakují a z brejku nám dávají napřed jeden koš a následně druhý s faulem. Výsledné skóre 50:47 se v nadcházejících posledních patnácti sekundách už nezmění, ačkoliv máme k dispozici jeden postupný útok končící přihrávkou soupeři a následný výhoz z autu po timeoutu, kdy si vysvětlíme poslední akci: kdo komu bude kam nahrávat a kdo bude zakončovat, který končí hodem míče do autu při nesmyslném sólování.

Zápas, ve kterém nemělo být vůbec řeč o tom, kdo vyhraje si sami prohráváme. Mimo jiné, trestné hody v tomto zápase máme 1/12  :-(. Nejde o to, že jsme prohráli, to se prostě někdy stane, ale o to, že si za to můžeme sami.

Velký tým nedělá to, že rozseká outsidera rozdílem třídy, ale že se dokáže semknout, když se mu nedaří a zabojovat, když prohrává. To se nám tentokrát bohužel nepodařilo.

Ellnerová Kateřina 22, Nosková Amálie 19, Kašíková Daniela 18, Rudolfová Taťána 14, Lávičková Adéla 11, Navrátilová Adéla 10, Motejzíková Nela 6, Kučerová Marie 4, Gürbüz Helena 2, Macháčková Barbora 2, Froncová Eliška 2, Šafářová Anna, Košťálová Natálie a Nguyenová Kristýna bez bodu.

Trestné hody (6/33, 18 %): Navrátilová 0/2, Macháčková 0/2, Nguyenová 0/2, Ellnerová 4/15, Kučerová 0/2, Lávičková 1/3, Rudolfová 0/1, Froncová 0/2, Nosková 1/4.

Trenér: Petr Kučera