Soustředění dívek U15 v Žilině

Soustředění dívek U15 v Žilině

Kategorie: Články | 2022 | U15

Páteční večer a sobotu strávily dívky U15 na krátkém výjezdním soustředění v Žilině. Kromě hlavního programu, kterým bylo tmelení party, byly na programu přátelské zápasy s BKM Žilina a Sokol Pečky.

Před zahájením sezóny, která začíná hned nadcházející víkend, to byla poslední příležitost otestovat, jak na tom jsme – psychicky, fyzicky, herně. Tmelení party nám tradičně jde na výbornou ;-). V této oblasti tradičně vynikáme. V zápasech to ještě na výbornou úplně nebylo.

BKM Žilina jsme v obou utkáních porazili (40:58 a 40:52). Soupeř, který nebyl v kompletní a nejsilnější sestavě, nám dělal nečekané problémy. V obou zápasech jsme měli tradičně pomalejší rozjezd, takže baskeťačky ze Žiliny měly možnost se rozehrát a dirigovat tempo zápasu. Po oddechovém čase a zařazení druhého převodového stupně, jsme taktovku zápasu přebrali my. Naše celoplošná obrana vedla k ziskům a jednoduchým košům z rychlých protiútoků. Stále však přetrvává náš obvyklý problém s doskoky. Box out, záda a rychlá rozehra po zisku v obraně, to jsou věci, na kterých musíme ještě hodně zapracovat.

Třetí zápas se Sokolem Pečky (12:81) byl bohužel poznamenán odjezdem dvou našich hráček základní rotace. Víc než na výsledek, který byl dopředu více méně jasný, jsme se soustředili na dílčí úspěchy hráček, které toho nemají odehráno tolik a potřebují se co nejrychleji obouchat a získat herní praxi.

Nepříjemně nás překvapilo zjištění, že fyzicky nedáme dva zápasy v jeden den. Celkově na tom nejsme fyzicky nějak skvěle, což je po období individuální letní přípravy, soustředění a basket kempů trochu alarmující. V týmu s tak úzkým kádrem jako jsme my, by to mohl být v náročné sezóně trochu problém. Hold máme stále co zlepšovat.

Pozitivní je, že střelecky se prosadili téměř všichni a kdo se neprosadil, tak je na nejlepší cestě zavěsit příště.

Body: Rudolfová 27, Kučerová 27, Gürbüz 18, Macháčková 18, Lávičková 14, Šafářová 9, Jořenková 4, Mekysková 3, Veselá 2, Stárková bez bodu.

Basketu zdar,

trenér Petr Kučera