Trápení starších žákyň U15 pokračuje

Trápení starších žákyň U15 pokračuje

Kategorie: Články | 2022 | U15

Ve středu 28. září a v neděli 2. října pokračovala liga starších žákyň. V dohrávce prvního kola jsme se vydali bojovat o vytoužené body na horkou půdu do Bruntálu a v neděli pak v rámci pátého kola pro nás k nejvzdálenějšímu soupeři BC Vysočina do Jihlavy.

Slovy hráčky Báry Macháčkové se zápas v Bruntálu odehrával asi takto: „No…začátek první čtvrtiny nebyl ještě tak špatný. Dali jsme nějaké koše, zápas byl celkem vyrovnaný. Pak dal ale Bruntál dva nebo tři rychlé koše a začali jsme trochu ztrácet. Trenér začal točit sestavou, některé holky se zbytečně vztekaly nebo nervovaly. Dělali jsme zbytečné ztráty. Poločas skončil o devět bodů, a ještě to bylo hratelné. Třetí čtvrtinu už jsme ale úplně odpadli a přestalo se nám dařit. Dostali jsme několik košů z rychlých protiútoků a na druhé straně hřiště jsme se vůbec nedokázali prosadit. Asi pětkrát se nám stalo, že nám vypršel čas 24 sekund na útok a my ani neohrozili koš soupeřek. Bruntál měl tvrdou, nepříjemnou a agresivní obranu přes kterou jsme se nedokázali dostat. My jsme koše moc nedávali a Bruntál navyšoval svůj náskok. Když už bylo prakticky rozhodnuto, tak dal trenér šanci novým holkám, ať nasbírají zkušenosti a taky si zahrají“

SK Bruntál – BK Mohelnice 63:38 (16:9; 29:20; 51:28)

Body v zápase: Rudolfová Taťána 15, Lávičková Adéla 13, Kučerová Marie 8, Macháčková Barbora 2, Šafářová Anna, Gürbüz Helena, Jořenková Eliška, Nosková Amálie, Mekysková Eva, Veselá Karolína, Stárková Martina bez bodu.

Šestky celkem (9/18; 50 %): Nosková 0/2, Kučerová 3/6, Lávičková 1/2, Rudolfová 5/8.

Trojky (celkem 1): Kučerová 1.

 

Nedělní zápas v Jihlavě se pro nás trochu překvapivě odehrával podle jiných not. S Jihlavou jsme se doposud v naší historii ještě nepotkali, takže to pro nás byla velká neznámá. Dle dosavadních výsledků nás však měl čekat těžký a houževnatý soupeř. Nevím, jestli byla více zaskočená Jihlava nebo my, každopádně v naších očích jsme alespoň do poločasu hráli vcelku vyrovnané utkání, ve kterém bylo stále o co hrát. Dílčí výhra druhé čtvrtiny a poločasový stav 33:25 nám dával naději na dobrý výsledek a možnost soupeře přece jenom překvapit, zápas otočit v náš prospěch a vyhrát. Po poločase jsme bohužel doplatili na užší kádr a došly nám síly. Naše bojovnost byla na padesáti procentech, doskok dokonce na nule. Soupeř šel do trháku a bylo po zápase. Poslední čtvrtinu jsme už odevzdali úplně a trochu zbytečně tak výsledkově znehodnotili jinak hezký zápas.

Nedá se nic dělat, bojujeme dál, jednou to přijít musí.

BK Vysočina – BK Mohelnice 95:46 (20:10; 33:25; 57:39)

Body v zápase: Rudolfová Taťána 28, Lávičková Adéla 11, Nosková Amálie 3, Macháčková Barbora 2, Šafářová Anna 1, Kučerová Marie 1, Gürbüz Helena, Veselá Karolína a Stárková Martina bez bodu.

Šestky celkem (4/12; 33 %): Šafářová 1/2, Gürbüz 0/2, Nosková 1/2, Kučerová 1/4, Rudolfová 1/2.

Trojky (celkem 2): Lávičková 1, Rudolfová 1.

Trenér: Petr Kučera