Turnaj U13 v Přerově

Turnaj U13 v Přerově

Kategorie: Články | 2019 | U13

Dívky U12, které budou od příštího roku hrát kategorii U13 se v neděli 7. 6. 2020 zúčastnily turnaje této kategorie v Přerově.

Po dlouhé karanténní pauze, a tedy dlouhé době bez zápasů jsme do Přerova odjeli takřka ve stoprocentní sestavě natěšeni, že si opět zahrajeme soutěžní utkání. Standardní tým holek jsme posílili o dvě starší hráčky a také dva kluky kategorie U11 a U12.

Jelikož se jednalo o veskrze přátelský turnaj, jehož cílem bylo zahrát si aspoň na konci sezóny znovu basket, neměli jsme nějaké přehnané ambice a očekávání. Dle propozic nás čekaly těžké zápasy s vesměs chlapeckými týmy, šlo nám tedy hlavně o to, aby se otužila parta a znovuobnovily základní herní návyky. Výsledkově jsme neměli co ztratit a mohli jsme jenom překvapit.

V prvním utkání nás čekaly dle soupisky nejsilnější Pardubice. Utkání probíhalo dle papírových předpokladů, soupeř nám nedal prakticky šanci. Těžce vytvořené šance na koš jsme pak zahodili nepřesnou střelou nebo laxním zakončením z podkoše. Herní praxe z průběhu sezóny byla ta tam. Pardubice, které ve svých řadách měly několik kluků z loňského národního finále U12tek v Děčíne si dělaly celý zápas, co chtěly a zaslouženě vyhrály 6:66.

Ve druhém zápase jsme změřili síly s družstvem Přerova, který měl výkonnostně srovnatelně poskládané družstvo. Poměrně rychle jsme se ujali vedení, které jsme v průběhu navyšovali až na rozdíl deseti bodů. V poslední čtvrtině jsme však vinou vlastních chyb o náskok přišli, ba co víc cca dvě minuty před koncem Přerov zápas dokonce otočil. S vypětím všech sil se nám však podařilo zapnout na druhý převodový stupeň v obraně, vybojovat útočné fauly, proměnit šestky, a nakonec dát i ten poslední vítězný koš celého zápasu. Výhra pro Mohelnici 36:34.

Poslední zápas byl opět proti čistě klučičímu týmu z Vyškova. V této věkové kategorii je ten rozdíl mezi dospívajícími kluky a dívkami už zkrátka znát. Silové a rychlostní dovednosti kluků vysoce převažují technickou šikovnost holek. Ať jsme se snažili, jak chtěli na kluky z Vyškova jsme neměli. Samozřejmě jsme nasekali spoustu vlastních chyb, ale i bez nich bychom asi neměli nárok. Rotace hráček, změna pětek, změna taktiky…nic nepomohlo. Vyškov byl lepší a nandal nám to o dvacet bodů 36:56.

Výhra nad Přerovem nám zajistila pěkné třetí místo, bronzový pohár do vitrínky a také hezké ceny v podobě přepravky plné ovoce.

Týmu gratulujeme a basketu zdar.

trenér Petr Kučera