Turnaj u9 v Rožnově

Turnaj u9 v Rožnově

Kategorie: Články | 2019 | Ostatní

Stejně jako loni jsme se i letošní rok rozhodli zúčastnit basketbalového turnaje věkové kategorie U9 v Rožnově pod Radhoštěm. Je to turnaj pořádaný pro děti ročníku narození 2011 a mladší, tudíž pro ty nejmladší děti, které s basketem teprve začínají. V sobotu 15. února jsme do Rožnova vyrazili s družstvem osmi hráčů, kteří rozhodně nezklamali a všem divákům ukázali, že mohelnická basketbalová přípravka má za sebou náročné tréninky a děti jsou skvěle připravené postavit se stejně starým soupeřům.

Turnaje se zúčastnila družstva z Ostravy, Frýdku-Místku, Valašského Meziříčí, Rožnova, Příboru a Mohelnice, která byla rozdělena do dvou skupin. V naší skupině nás čekala družstva z Valašského Meziříčí a Rožnova.

První zápas s Valašským Meziříčím jsme od začátku rozehráli lépe než soupeř a již v první čtvrtině jsme dali tři rychlé koše a vedli nad soupeřem 6:2. Obětavou a zodpovědnou hrou všech našich hráčů jsme náš náskok ve skóre postupně navyšovali až na konečných 16:8.

Druhý zápas s domácím Rožnovem sliboval velkou bitvu o první místo ve skupině. Opět jsme začali lépe než soupeř a dostali se do vedení, ale rožnovští kluci nebyli lehkým soupeřem. Bojovalo se o každý míč, o každý doskok. Děti se na hřišti vydali ze všech sil, rodiče na lavičce rovněž. Konečné vítězství 26:21 bylo vydřené, ale stoprocentně zasloužené.

Z prvního místa ze skupiny nás tedy čekal poslední finálový zápas o první místo na turnaji s vítězem druhé skupiny. Družstvo Příboru vypadalo výborně, ale rozhodně ne nad naše síly. Bohužel už od začátku nám soupeř utekl o tři koše a naše děti už v sobě nenašly dost sil, aby tento rozdíl dohnaly. Zápas jsme sice nevypustili, ale síly postupně docházely a zápas jsme prohráli 12:24.

Konečné druhé místo na turnaji je ale skvělým výsledkem a zaslouženou odměnou pro děti za jejich poctivé trénování. Vždyť šest z osmi dětí, co hrálo, začalo s basketem až během letošního školního roku. Všem patří veliká pochvala a budu se těšit na další takového turnaje a výsledky!!!

Body: Miky Omasta 20, Simča Nejedlá 18, Áďa Kárová 14, Kubík Moťka 2 (gratulujeme k prvnímu zápasovému koši), Standa Grohar, Eliška Hamplová, Ninuška Langrová a Maty Vaněk.