U10 mix

U10 mix

Kategorie: Články | 2019 | U10

V sobotu 2. listopadu odehráli mohelničtí nejmladší basketbalisté svůj první soutěžní zápas v kategorii U10 s družstvem BCM Olomouc. Do Olomouce jsme odjeli bez velkých ambicí a s přáním odehrát pěkná utkání a dát si nějaké koše, což se myslím splnilo na 100%.

První zápas jsme po nevydařeném začátku prohráli 31:54, druhý zápas vypadal od začátku lépe, ale skončil podobnou porážkou 43:64. Olomoučtí kluci byli rychlejší, větší a průbojnější.

Přesto všechno patří všem našim hráčům obrovská pochvala, že bojovali o každý míč, statečně bránili i útočili a snažili se plnit pokyny trenérů. Pro některé to bylo první basketbalové utkání v životě, pro některé získávání cenných zkušeností, pro ostatní šance na vstřelení nějakých košů.

Jednoznačně nejlepším z našich hráčů byl Vojta Macháček. Po úvodním střídání, kdy se musel rozkoukat a zvyknout si na úplně jiný styl hry, než na jaký je zvyklý ze starších kategorií, se skvěle zapojil do hry. Bránil, útočil, rozdával skvělé přihrávky ostatním. Troufnu si říct, že nevypustil jediný souboj o míč a právem si nastřílel nejvíc košů ze všech.

Body: Macháček 46, Nejezchlebová 8, Nejedlá 8, Kučová 4, Kaplová 3, Kárová 2, Skřebský 2, Kučerová 1, Fuchs, Kuča, Sedlačík, Ševčíková.