U13ky na Ostrava Cupu

U13ky na Ostrava Cupu

Kategorie: Články | 2023 | U13

Poslední prázdninový týden zahájily holky U13 přípravu na novou sezónu. Fyzicky a kombinačně náročnější tréninky byly cíleně směřované k přípravnému turnaji v Ostravě. V pátek 8. 9. jsme vyrazili směr Ostrava Cup, kde bylo v naší kategorii přihlášeno 9 týmů rozdělených do tří skupin.

Ve skupině nás čekaly těžké zápasy se ŠBK Sadská a KP Brno. Vinou nemocí jsme k nim nastoupili s 11 hráčkami, což nebylo vůbec lehké, zápasy jsme odehráli v podstatě bez střídání. Nicméně holky ze sebe vydaly maximum, snažily se využívat nově naučené věci z tréninků. V obraně to vypadalo dobře, hůř už od některých v útoku, spousta neproměněných šancí z jasných pozic nás stála lepší výsledky v jednotlivých zápasech.

Ze třetího místa ve skupině nás poslední den čekaly zápasy o pořadí s dosud poraženými týmy z dalších dvou skupin. Se slovenskými Klokany jsme až do začátku čtvrté čtvrtiny drželi vyrovnané skóre, které bohužel v posledních osmi minutách soupeřky překlopily na svou stranu. S Třincem jsme to byli naopak my, kdo vybojoval cenné vítězství a v druhé půlce otočil vyrovnané skóre na naší stranu. A to hlavně díky dobrému taktickému plánu a obětavosti holek, které se rozhodly zápas nevzdat a přes všechny zranění a utržené bolístky do zápasu nastoupit a bojovat. Zasloužená výhra jim dá zajisté sebevědomí a odvahu do nadcházející sezóny.

Holkám patří velká pochvala za nasazení, bojovnost a obětavost a všichni se budeme těšit, co předvedou v blížících se zápasech.

BK Mohelnice - ŠBK Sadská 38:51

Body v zápase: Kárová 10, Králová 6, Kučová 6, Kaplová 4, Přichystalová Tereza 4, Ranglová 4, Dudková 2, Langrová 2.

BK Mohelnice - KP Brno 24:47

Body v zápase: Kárová 10, Přichystalová Tereza 6, Králová 4, Ranglová 4.

BK Mohelnice - Klokani Ivanka nad Dunajem 37:48

Body v zápase: Kárová 14, Přichystalová Tereza 9, Králová 5, Ranglová 4, Dudková 2, Langrová 2, Kaplová 1.

BK Mohelnice - SBŠ Třinec 36:21

Body v zápase: Kárová 8, Langrová 6, Přichystalová Tereza 6, Kaplová 4, Králová 4, Kučová 4, Ranglová 4.

Body celkem: Kárová 42, Přichystalová Tereza 25, Králová 19, Ranglová 16, Kučová 10, Langrová 10, Kaplová 9, Dudková 4, Činčarová, Hetflajšová, Ševčíková bez bodu.

Trenéři: Martin Ševčík, Petr Dudek, Lenka Kárová