U15 základní část nadregionální ligy, skupina F

U15 základní část nadregionální ligy, skupina F

Kategorie: Články | 2020 | U15

Dva zápasy na palubovkách soupeřů stihli ještě odehrát basketbalisté BK Mohelnice v kategorii U15 před přerušením soutěže z důvodu plošně vyhlášených opatření boje s koronavirem. V sobotu 10. října vyhráli naši mladí basketbalisté nad BCM Olomouc „B“ přesvědčivě 118 : 55 bodům. Kolektivní výkon byl naší hlavní devizou v utkání a střelecky se prosadili v tomto utkání všichni hráči.

Naopak nedělní zápas 11. října na palubovce Zlína přinesl dramatický průběh až do poslední minuty. Po prohraném prvním poločase o sedm bodů předvedli naši hráči ve druhém poločase výborný kolektivní výkon a soupeře porazili 72 : 60 bodům. Ve druhém poločase naši hráči přehráli soupeře dobře zvládnutou obranou a rychlým protiútokem po získání míče. Herně a střelecky v obou zápasech byl nejvíce úspěšný Adem Gürbüz.

Střelecky byli úspěšní: Adem Gürbüz 69, Petr Vaňourek 31, Petr Linhart 23, Robin Petřivalský 14, Martin Pur 11, Michal Hošek 8, Jan Zapletal 6 a Štěpán Hampl 4 body.

Ing. Milan Brádler