Vánoční trénink 2019

Vánoční trénink 2019

Kategorie: Články | 2019 | Ostatní

Již tradiční vánoční trénink rodičů s dětmi proběhl v úterý 17. prosince v tělocvičně na ZŠ Mlýnská. V hojném počtu se sešli mohelničtí basketbalisté všech věkových kategorií od přípravky a družstva U10 mix, přes dívky U12/U13 až po chlapce U13/U14.

Došlo na tradiční měření sil hráček a hráčů s rodiči. Nejmenší baskeťáci z přípravky vzali svoje utkání hodně vážně a na rodiče nebojácně vlétli a porazili je rozdílem třídy :-). Došlo i na souboj v trestných hodech, který také vyhrály děti, takže rodiče museli za odměnu dělat dřepy.

V kategorii děvčat U12/U13 už se přiostřilo, tatínky a miminky zápas úplně pohltil, hrálo se jako o život. Nikdo nikoho nešetřil. Děvčata nakonec smolně prohrála. Hold na to, aby holky porazily dospěláky i když nebasketbalisty, si musí nejméně rok počkat :-).

Mezi kluky U13/U14 a rodiči se jednalo téměř o regulérní zápas. Hrdost rodičů nedovolila s dospívajícími výrostky vypustit jediný souboj. Útok střídal útok, ujalo se i několik dalekonosných střel. I když měli kluci namále, nakonec ubránili těsné vítězství a vyhráli. Bylo zřejmé, že v tomto případě už rodiče tahají za kratší konec provazu a pokud budou chtít být příští rok klukům důstojným soupeřem, budou muset tajně párkrát potrénovat.

V tento den však nešlo ani tak o výsledky, jako spíš o setkání u svařáčku, zahrát si basket s dětmi a užít si předvánoční čas, a to se, myslím, podařilo.

Veselé svátky všem a basketu zdar.